Alytuje efektyviausių ekonominės plėtros sprendimų ieškoma ir su „Lean.lt“

2016 05 18

Š. m. balandžio 15 dieną pirmą kartą vyko „Alytaus ekonomikos forumas“, kuriame dalyvavę įvairių sričių ekspertai ieškojo pažangiausių sprendimų, kaip skatinti Alytaus ir jo regiono ekonomiką. Renginyje į bendras diskusijas įsijungė UAB „Vaikystės sodas“ generalinė direktorė dr. Austėja Landsbergienė, „Lietuvos laisvosios rinkos instituto“ prezidentas Žilvinas Šilėnas, „Lean.lt“ vadovas Vidas Petraitis, Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius bei kiti svečiai.

Renginyje aptartos keturios pagrindinės temos: investicijos, konkurencingumas, efektyvus valdymas bei švietimas. Daugiau nei 300 dalyvių sutraukusiame „Alytaus ekonomikos forume“ pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo verslo ir valstybinių institucijų atstovai. Ekspertai dalinosi įžvalgomis apie esamą regiono situaciją bei pateikė pasiūlymus, kuria kryptimi šiam kraštui judėti ateityje.

Į „Alytaus ekonomikos forumą“ susirinkę dalyviai ne kartą pabrėžė, kad raktu į sėkmingą regiono ekonominę plėtrą gali tapti viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimas. Šių sektorių sinergiją, anot „Lean.lt“ vadovo Vido Petraičio, išlaikyti gali bendros idėjos. „Pažvelgus iš šalies, tiek verslo atstovų, tiek valstybinių įstaigų tikslas yra toks pats – kurti gerovę visos šalies ir vietos gyventojams. Būtent bendras tikslas skatina dirbti greičiau, efektyviau ir kokybiškiau. Trūksta tik bendros varomosios jėgos, kuria gali tapti idėjos: investavimo galimybėms, efektyvesnei institucijų veiklai, žmonių įtraukimui ir pan. Būtent dėl šios priežasties ir susirinkome į šį renginį, nes turint bendrą viziją, pamažu surandamos ir konkrečios priemonės“, – teigia V. Petraitis.

Anot „Alytaus ekonomikos forumo“ vadovo Karolio Navicko, didelis žmonių susidomėjimas vykusiu renginiu parodė, kad regionų verslo atstovai nori plėsti savo akiratį tiek apie aktualias investavimo galimybes, tiek apie efektyviai valdomus verslo procesus. „Renginio metu buvo ne kartą išsakyta mintis, kad ir maži veiklos procesai daro įtaką bendram visos veiklos rezultatui. Efektyvesnis procesų valdymas neabejotinai gali prisidėti prie konkurencingumo skatinimo, kuris yra vienas esminių ekonomikos variklių“, – teigia K. Navickas. Būtent puikių procesų valdymą kaip vieną svarbiausių veiklos strategijų įvardijo ir V. Petraitis. „Sąsaja tarp puikiai valdomų procesų ir puikių rezultatų yra neginčijama. Tinkamai sutvarkyti procesai leidžia kiekvieną įmonės darbuotoją paversti realią vertę kuriančia įmonės dalimi.

Pirmąjį „Alytaus ekonomikos forumą“ bendradarbiaujant suorganizavo Alytaus miesto savivaldybė, Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo bendruomenė, Alytaus miesto Alumni ir JPP „Kurk Lietuvai“. Įvairiose vietinėse bei tarptautinėse bendrovėse dirbantys verslo atstovai kalbėjo apie poreikį didinti konkurencingumą ir perimti gerąsias efektyviai veikiančio verslo valdymo praktikas. Apie investicijų pritraukimo svarbą ir poreikį vystyti vietinę investavimo infrastruktūrą pasakojo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas ir UAB „Baltijos lyderystės ugdymo instituto“ įkūrėjas dr. Modestas Gelbūda. Mintį apie „išmaniąsias“ investicijas pratęsė asociacijos „INFOBALT“ vykdantysis  direktorius Paulius Vertelka, kuris pasidalino idėjomis apie pramonės skaitmenizavimo galimybes.

Renginio metu taip pat iškelta idėja parengti išsamų veiklų planą, kuris gali prisidėti prie spartesnio ir efektyvesnio Alytaus regiono vystymosi. Šio darbo imtis planuoja „Alytaus ekonomikos forumo“ organizatoriai, kuriems idėjas renginio metu pateikė visi susirinkę dalyviai. „Šiuo metu diskutuojama dėl bendros Alytaus regiono ekonominės plėtros strategijos, numatomų konkrečių priemonių bei pamažu renkama iškeltų tikslų įgyvendinimo komanda. Bendradarbiaujama dėl mentorių tinklo, skirto padėti Alytaus krašto gyventojams, kurie svarsto galimybę pradėti verslą. Šis renginys tik pradžia, kitąmet „Alytaus ekonomikos forume“ tikimės pristatyti jau atliktus darbus ir taip drąsinti kitus regionus imtis panašių iniciatyvų“, – pasakoja Karolis Navickas.