Bendradarbiavimo rezultatas – JTO konferenciją Čikagoje aplankę moksleiviai

2016 02 20

Praėjusių metų pabaigoje „LiMUN“ (Lietuvos Jungtinių Tautų modelio) iniciatyva aštuoni Lietuvos moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti prestižinėje Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) konferencijoje Čikagoje. Moksleiviams kelionę į Čikagą dovanojusią „Lean.lt“ komandą nudžiugino neseniai gauta „LiMUN“ atstovų padėka ir geros žinios apie puikius Lietuvos atstovų pasiekimus.

Visame pasaulyje taikomas „MUN“ (Jungtinių Tautų modelio) ugdymo modelis originalus tuo, jog jis suteikia galimybę moksleivių sugebėjimus lavinti, imituojant realių pasaulinių organizacijų veiklą. Į kasmet vykstančią tarptautinę „MUN“ konferenciją kviečiami moksleiviai iš viso pasaulio. Konferencijos dalyviai suskirstomi į specialiuosius JTO komitetus, moksleiviams suteikiami įvairių valstybių diplomatų vaidmenys. Šiose komitetų diskusijose nagrinėjamos aktualiausios tarptautinės pasaulio problemos, taip pat sprendžiamos krizių simuliacijos. Toks ugdymo modelis skatina jaunimą domėtis tarptautiniais santykiais, argumentuotai reikšti savo nuomonę, lavinti kritinį ir kūrybinį mąstymą, tobulinti derybų, debatų, viešojo kalbėjimo, efektyvios komunikacijos, sprendimų priėmimo ir rizikų valdymo sugebėjimus.

Paskutinėje „MUN“ konferencijoje Lietuvos atstovai pasiekė geriausius šalies rezultatus. Moksleivių komanda buvo įvertinta 1-ąja vieta Generalinėje Asamblėjoje , 2-ąja vieta Europos Sąjungos komitete bei  3-iąja vieta NATO komitete. Dalyviams iš Lietuvos taip pat įteikti du „Geriausių delegatų“ pasirinkimo apdovanojimai ir vienas „Geriausio delegato“ apdovanojimas. JAV svečiavęsi moksleiviai taip pat lankėsi didžiausiuose Čikagos muziejuose bei turėjo unikalią progą asmeniškai susipažinti su LR generaliniu konsulu Čikagoje – Marijumi Gudynu.

„Nepaprastai džiaugiamės įdomia ir vertinga Lietuvos komandos įgyta patirtimi bei tarptautiniais įvertinimais. Bendradarbiavimas su „LiMUN“ atstovais atspindi ir esminį Lean sistemos principą – norą nuolat tobulėti. Moksleiviai perima gerąsias kitų šalių praktikas, kurias vėliau gali perduoti ir savo kolegoms Lietuvoje. Konferencijos dalyviai taip pat gilina savo anglų kalbos žinias, mezga tarptautines pažintis bei turi puikią progą susipažinti su kitų šalių kultūra bei nacionaliniais ypatumais“, – teigia „Lean.lt“ vadovas V. Petraitis.

Pirmoji komandinė „MUN“ simuliacija Lietuvoje įvyko 2012 m., vertinga patirtis perimama ir tarptautinėse konferencijose. Prestižinės JTO konferencijos Čikagoje dalyviai buvo atrinkti pagal pasiekimus: į „MUN“ konferenciją vyko vietinių debatų konkursų dalyviai bei laureatai, papildomų balų davė išskirtinis kandidatų dalyvavimas pasauliniame debatų čempionate Singapūre bei pasauliniame oratorinio meno čempionate Honkonge. Džiugina faktas, kad prie „MUN“ programos prisijungiantys Lietuvos moksleiviai vėliau neretai tampa pasaulinio lygio universitetų studentais. „LiMUN“ įkūrėjas Justinas Mickus tapo vieno žinomiausių JAV Prinstono universiteto nariu, o valdybos narys Simonas Bartulis džiaugiasi studijomis Jeilio universitete. Nemaža dalis „LiMUN delegatų savo žinias įtvirtina ir elitiniame Paryžiaus Politikos mokslų institute, kuris šiuo metu patenka į geriausių pasaulio tarptautinių santykių ir politikos studijų penketuką.

Lietuvoje vykdoma „LiMUN“ veikla neapsiriboja vien moksleivių dalyvavimu minėtoje konferencijoje. Organizacija taip pat nuolat rengia panašaus modelio renginius Lietuvoje, lankomos įvairios švietimo įstaigos, kuriose imituojant JTO veiklą sprendžiamos aktualiausios šalies ir tarptautinės problemos.