Įvertinimus įmonėms gauti padeda ir Lean sistemos diegimas

2016 01 28

Anykščių rajono savivaldybė įteikė medienos ruoša kurui užsiimančiai įmonei „VLI Timber“ „Naujų sprendimų“ apdovanojimą, tokiu būdu padėkodama už ženklų indėlį į regiono ekonominę, kultūrinę ir socialinę plėtrą. Įmonės vadovo Dariaus Lackaus teigimu, tokių teigiamų organizacijos rezultatų pasiekti neabejotinai padėjo ir neseniai įmonėje pradėta įgyvendinti procesų valdymo sistema Lean, kurią įmonėje diegė „Honsha“ partneriai Lietuvoje – „Lean.lt“ ekspertų komanda.

Anykščių rajono savivaldybės organizuojami „Verslo žiburių“ apdovanojimai vyksta jau ne pirmus metus. Renginyje įteikiami 6 apdovanojimai, kuriais įvertinami geriausi rajono verslininkų pasiekimai. „Naujų sprendimų“ nominacija atiteko UAB „VLI Timber“. Ji skiriama įmonėms, kurios per praėjusius metus ženkliai padidino apyvartą, sukūrė naujų darbo vietų bei kitais būdais prisidėjo prie Anykščių rajono ekonominės, socialinės bei kultūrinės plėtros. UAB „VLI Timber“ pernai sugebėjo savo apyvartą padidinti net 40 proc., o nuo įmonės įkūrimo dienos darbuotojų skaičius išaugo nuo 6 iki 54.

Anot UAB „VLI Timber“ vadovo, šių rezultatų pasiekti padėjo ir organizacijoje įgyvendinama Lean sistema, kuria buvo sprendžiamos itin spartaus įmonės augimo keliamos problemos. „Plečiant gaminių asortimentą, susidūrėme su sunkumais valdant atsargas ir koordinuojant bendrus gamybos procesus. Produkcija eksportuojama į daugelį Vakarų Europos šalių, tad vien per 2015 metus eksportuotos medienos kiekis siekė 12 tūkst. tonų. Tokio kiekio malkų užtektų vieną židinį kūrenti net 500 metų. Dėl šių priežasčių pradėjome veiklos valdymo sprendimų paiešką ir nusprendėme nekurti dviračio iš naujo – pasirinkome  per dešimtmečius ištobulintą LEAN procesų valdymo sistemą, kuri padeda didinti ne tik bendrą apyvartą, bet ir tobulinti visą veiklos procesą“,  – pasakoja D. Lackus.

Pasak „Lean.lt“ praktiko Vido Petraičio, tik drąsiausi ir į priekį nebijantys žengti vadovai verslo plėtrai renkasi nuolatinio tobulėjimo kelią. „Nenuostabu, kad vienu iš būdų užtikrinti sklandų ir nuolatinį augimą, vis dažniau tampa būtent verslo procesų valdymo sprendimai. Tvarus augimas pareikalauja nemažų pokyčių nusistovėjusioje organizacijos kultūroje ir kasdienėse veiklose. Iniciatyvos turi būti palaikomos nuolat – tiek vadovų, tiek darbuotojų. Tad labai džiugu, kad įmonių pastangas pripažįstamos ne tik pačių jos narių, bet ir iš šalies“, – teigia „Lean.lt“ praktikas Vidas Petraitis.

Šiuo metu UAB  „VLI Timber“ įgyvendinami Kaizen (pasiūlymai procesų gerinimui) bei vizualaus valdymo, padedančio sukurti ir palaikyti tvarkingas darbo vietas, metodai. Darbuotojų idėjos fiksuojamos tam specialiai įrengtoje lentoje. „Kiekvieną savaitę iš darbuotojų sulaukiame vis daugiau idėjų, kaip galima pagerinti kasdienę įmonės veiklą. Darbo vietose atsirado bendra tvarka, kurios laikytis tapo daug paprasčiau“, – pasakoja D. Lackus.

D. Lackus taip pat pabrėžia stiprios komandos ir progresyvaus požiūrio į verslą svarbą. „Darbuotojų skaičius mūsų įmonėje nuolat didėja – pernai jis išaugo net trečdaliu. Siekiame, kad darbuotojai jaustųsi įmonės dalimi ir įsitrauktų į bendras organizacijos plėtros iniciatyvas. Pagrindines veiklas suskaidžius į procesus ir įtraukiant visus įmonės narius į jų tobulinimą, darbuotojams atsiranda galimybė reikšmingai prisidėti prie visos įmonės gerovės kūrimo. Svarbiausia, kad iniciatyvų rezultatus jie pajaučia savo darbo vietose ir iš karto, o tai be abejonės motyvuoja teikti pasiūlymus ir ateityje“, – teigia D. Lackus.