Jaunimo iniciatyvos viešajame kalbėjime skatinimas atveria naujas galimybes lietuviams

2017 09 14

Šių metų balandžio mėnesį, Australijoje, Sidnėjuje, vykusiame pasauliniame viešojo kalbėjimo ir individualių debatų čempionate, penki lietuviai “Lean.lt” pagalba turėjo galimybę išbandyti savo jėgas. Delegatų komanda po įtemptų rungčių ir penkias dienas trukusio konkurso parvežė geriausio kalbėtojo (kuriam anglų nėra pirmoji kalba) apdovanojimą, bei aukštus individualius įvertinimus.

Pasaulinis individualių debatų ir viešojo kalbėjimo čempionatas – tai kasmet anglų kalba vykstantis tarptautinis renginys. Debatavimo ir viešojo kalbėjimo turnyras yra skirtas individualiems mokiniams atstovaujantiems savo šalį.

Konkurse dalyvauja mokiniai iš viso pasaulio. Atstovaujama didelė šalių įvairovė: Australija, Honkongas, Kanada, Jungtinės Amerikos Valstijos, Didžioji Britanija, Pietų Afrikos Respublika, Lietuva, Pakistanas, Kipras, Argentina, Botsvana, Izraelis, Indija, Pietų Korėja, Zimbabvė bei Vokietija.

Šis konkursas – tai inovatyvus penkių dienų renginys, kuris iš mokinių pareikalauja gebėjimo bendrauti ir surasti bendrą susitarimą su bendraamžiais iš labai įvairių ir skirtingų mokyklų, kultūrų bei šalių. Kiekvienas dalyvis privalo dalyvauti keturiose skirtingose rungtyse: Debatuose, Impromptu Kalboje, Raiškiojo skaitymo, bei viešosios “Persuasive speech” kalbos rungtyje.

Iš komforto zonos išeiti priverčianti aplinka leidžia dalyviams ne tik tobulėti ir išbandyti savo oratorinius įgūdžius, bet ir priverčia suprasti išraiškos meno, gebėjimo komunikuoti ir būti pastebėtam, kitų idėjų išklausymo svarbą.

Šis konkursas skatina ir “Lean.lt” vertybes –  tai yra unikali galimybė aktyviam jaunimui išmokti efektyviai skleisti savo idėjas, išsiskirti iš kitų protingų jaunuolių minios ir per trumpą laiką įgyti ilgai tarnausiančios patirties.

Čempionatas yra sutelktas į ateities lyderių auginimą – moko juos bendradarbiauti su kitais tarptautinėje rinkoje esančiais žmonėmis ir skatina sugebėti kolaboruoti su skirtingų kultūrų bei pažiūrų žmonėmis. Reginys taip pat padeda pagerinti anglų kalbos žinias bei duoda galimybę artimai susipažinti su aplankomos šalies kultūra.

Lietuviai šių metų konkurse turėjo progą aplankyti gražiausias Sidnėjaus vietas, Torongos zoologijos sodą, vienus gražiausių pasaulyje paplūdimių ir turėjo galimybę pajusti tikrą australietišką dvasią. Delegatai išlaikė Lietuvos, kaip pirmaujančios ne angliškai kalbančios šalies vardą, ir parvežė “IFL” (anglų kaip užsienio kalbos) apdovanojimą.