LEAN 2015: verslo strategija – efektyvumas

2015 04 25

Š.m. balandžio 28 – 30 dienomis vyks „Lean.lt“ bei „Verslo žinių“ organizuojama viena didžiausių iki šiol Lietuvoje rengtų Lean konferencijų „LEAN 2015: verslo strategija – efektyvumas“. Tris dienas vyksiančiame renginyje bus galima susipažinti su Lean sistema iš arčiau apsilankant įmonėse, kurios sėkmingai diegia šią sistemą savo veikloje. Konferencijoje viešės vienas garsiausių Lean praktikų pasaulyje, „Lean.lt“ partneris ir „Honsha“ vykdantysis direktorius Samuel Obara, kuris dalinsis savo patirtimi, koks lyderis veda organizaciją į strateginius pokyčius, didžiųjų Lietuvos įmonių vadovai pristatys geriausią savo praktiką diegiant Lean. Konferencijos dalyviai taip pat dalyvaus efektyvumo dirbtuvėse.

Ekskursijos į sėkmingai Lean taikančias įmones

Konferencija prasidės nuo pažinties su įmonėmis, sėkmingai Lietuvoje jau ne vienerius metus savo veikloje taikančiomis Lean sistemą. Konferencijos dalyviai galės apsilankyti aukštųjų technologijų įmonėje UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ bei baldų gamybos bendrovėje AB „Vilniaus baldai“ arba rinktis kitą maršrutą aplankant izoterminių kėbulų gamintoją UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ bei verpalus gaminančią UAB „Danspin“. Šiose įmonėse bus galima pamatyti, kaip kasdienėje praktikoje atrodo Lean sistema, suprasti, kuo išsiskiria tokia gamyba ir kaip visi darbuotojai yra įtraukiami į produktų tobulinimo procesus bei kartu siekia įmonės efektyvumo.

Konferencija „Lean – verslo strategija“

Balandžio 29 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyksiančią konferenciją pradės ypatingas svečias – „Honsha“ vykdantysis direktorius, „Lean Enterprise Institute“ lektorius S. Obara.  Žinomos knygos „Toyota by Toyota: Reflections from the Inside Leaders on the Techniques That Revolutionized the Industry“ bendraautorius padės suprasti, kokie elementai skiria nesėkmingas įmonės, nuo sėkmingų, kurioms pavyksta įgyvendinti Lean transformaciją. „Lean.lt“ partneris S. Obara taip pat nagrinės, kokius įgūdžius turi turėti lyderis, kad įmonėje sukurtų efektyvią ir nuolatiniam tobulėjimui palankią kultūrą.

„Philip Morris Lietuva“ generalinis direktorius Rimvydas Pundinas, bei nuolatinio veiklos gerinimo koordinatorius Mindaugas Kulikauskas pristatys savo patirtį nuo 2010 m. pradėjus gamyboje taikyti Lean sistemą ir kaip ji padeda sukurti ilgalaikį konkurencingumą.

AB „Vilniaus baldai“ generalinis direktorius Rimantas Vaitkus kalbės apie tai, kaip Lean sistema per kasdienių veiklų gerinimą padeda spręsti strategines problemas. R. Vaitkus pristatys, su kokiais Lean palaikymo iššūkiais tenka susidurti bei kokius rezultatus duoda gebėjimas įkvėpti žmones ir įtraukti darbuotojus į kasdienių veiklų gerinimą.

Juozas Daunys, AB „Vilniaus degtinė“ generalinis direktorius papasakos, kaip 2011 m. pradėjus diegti Lean sistemą įmonė pakilo iš finansinio dugno. UAB „Danspin“ vadovas Rosvaldas Kunickas kalbės apie vadovo vaidmenį ir pareigas įmonėje, dirbančioje pagal Lean sistemą, o AB „DnB“ valdybos pirmininkas ir prezidentas Bjornar Lund ir AB „DNB“ banko kokybės, procesų tobulinimo ir palaikymo departamento vadovė Jurgita Juškevičienė pristatys Lean galimybes paslaugų organizacijoje.

Antrąją konferencijos dieną pabaigs UAB „Geralda“ direktorius, motociklininkas, „Dakaro“ ralio dalyvis Gintautas Igaris, kuris pasidalins savo patirtimi, kaip Lean efektyvumo pamokos praverčia Dakaro ralyje.

Efektyvumo dirbtuvės

Trečiąją dieną konferencijos dalyviai kviečiami registruotis į vienus iš trijų mokymų. S. Obara visos dienos seminare, skirtame vadovams, padalinių vadovams ir Lean specialistams atskirs tradicinę vadybą ir Lean lyderystę, kalbės apie veiklų standartizavimą bei Lean kultūros organizacijoje sukūrimą.

„Honsha“ sertifikuoti „Lean.lt“ praktikai, daugelį metų dirbantys su Lietuvos ir tarptautinėmis įmonėmis, sukaupę didelę patirtį gamybos srityje seminare mokys spręsti sudėtingas problemas PDCA metodu. Metodo esmė – įvardinti pačią problemą, surasti procesą, kuriame ji iškilo, nusimatyti tikslą ir radus esmines priežastis numatyti tolimesnius veiksmus bei standartizuoti atliktus pakeitimus, kad problema nebesikartotų. Mokymų dalyviai sužinos ir patys bandys spręsti iš pirmo žvilgsnio ypač sudėtingas, pasikartojančias problemas.

Standartizuoto darbo mokymus gamybos įmonių atstovams ves „Lean.lt“ praktikai, per daugiau kaip 10 m. sukaupę žinių ir patirties logistikos ir gamybos planavimo srityse, tarptautinių projektų valdyme. Mokymų metu daug dėmesio bus skirta efektyviems darbo organizavimo principams, krūvio paskirstymui bei gerųjų praktikų skleidimui. Dalyviai sužinos, kaip standartizuoti darbuotojų atliekamas operacijas taip užtikrinant stabilius procesus ir gerus rezultatus. Taip pat bus mokoma nustatyti reikalingą darbuotojų skaičių, remiantis proceso pajėgumu. Visų seminarų dalyviai įgytas žinias pritaikys atlikdami praktines užduotis ir patys įsitikins, kaip veikia Lean metodai.

Detalias konferencijos ir efektyvumo dirbtuvių programas galima rasti

http://parduotuve.vz.lt/konferencijos/kategorija/konkreti/2015-04-30 ir http://goo.gl/QHdmnK rasti.