„Lean“ atstovai konferencijoje „Verslo procesų valdymo praktika“

2012 10 18

Šiemet jau ketvirtą kartą Vilniuje vyksianti konferencija  „Verslo procesų valdymo praktika“ – puiki vieta įsitikinti, jog Lietuvoje susidariusi verslo procesų valdymo profesionalų bendruomenė vis labiau plečiasi ir tobulėja. Svarbu tai, jog Lietuvos procesų valdymo patirtis vertinama ir pasauliniu mastu bei sulaukia tarptautinės bendruomenės susidomėjimo. Į konferenciją kasmet kviečiami kompetentingiausi savo sričių ekspertai iš Lietuvos bei užsienio kompanijų. Pirmojoje konferencijoje, vykusioje 2010 m., sulaukta 111 dalyvių, o 2012 m. – dalyvių skaičius išaugo iki 254, tarp kurių buvo ir du „Lean“ vadybos atstovai – įmonės „Honsha“ partneris Baltijos šalyse ir Vidurio Europoje Vidas Petraitis bei „Lean“ mokytojas, „Toyota“ korporacijos paruoštas gamybos inžinierius Carlos Fukamizu.

Konferencijoje, orientuotoje į dalinimąsi praktine patirtimi, apie verslo procesų tobulinimo ypatumus užsienio organizacijose kalbėjo „Honsha“ atstovas C. Fukamizu. Jis pristatė „Lean“ kaip sistemą ir filosofiją kartu, padedančią eliminuoti nuostolius bei įgalinančią įmonės darbuotojus nuolat tobulinti procesus. Kertinė C. Fukamizu, turinčio daugiau kaip 20 metų patirtį taikant „Lean“, pranešimo mintis ta, kad „Lean“ filosofija ir metodologijos padeda įmonei prisitaikyti ir likti konkurencinga greitai kintančiomis sąlygomis. „Lean“ tikslas yra suprasti, atpažinti ir eliminuoti nuostolius vertės grandinėje, o to rezultatas – greičiau, su mažesniais kaštais ir kokybiškiau išpildyti kliento poreikiai.

„Honsha“ partnerį „Lean.lt“ atstovavo V. Petraitis, konferencijoje „Verslo procesų valdymo praktika“ pristatęs  pranešimą apie „Lean“ vadybos principų taikymą Lietuvoje. Buvo iškelta problema, jog Lietuvos įmonės pagal pridėtinę vertę, sukuriamą vieno darbuotojo, atsilieka nuo panašia veikla tuose pačiuose sektoriuose besiverčiančių užsienio įmonių. „Toyota“ gamyboje taikoma „Lean“ sistema pristatyta kaip priemonė, gerinanti gamybos efektyvumą ir darbo našumą. Šią sistemą „Harward Business Review“ ne be pagrindo įvardija kaip svarbiausią gamyboje išradimą nuo to laiko, kai Henry Ford iš esmės pakeitė pramonės raidą, pradėjęs surinkinėti savo automobilių modelius pirmaja istorijoje masinės gamybos linija.  „Lean“ sėkmė ir perspektyvos buvo iliustruotos praktiniais Lietuvos įmonių pavyzdžiais. Vertinant pasauliniame kontekste Lietuvos įmonės kol kas gerokai atsilieka nuo stambių tarptautinių pavyzdžių, taikančių „Lean“ vadybos principus jau dešimtis metų, tačiau „Lean.lt“ ekspertai džiaugiasi, jog vis daugiau įmonių Lietuvoje įsitikina šios vadybos efektyvumu – tai akivaizdžiai parodo gerėjantys jų finansiniai ir efektyvumo rodikliai.