„Lean“ metodika „Schmitz Cargobull Baltic“: tai padeda gaminti inovatyvų produktą

2016 04 20

Rima Rutkauskaitė / Verslo žinios

Dar prieš pusmetį net negalvojome, kad gaminsime tokį produktą, sako Raimundas Petrauskas, izoterminių kėbulų ir puspriekabių gamybos UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius. Šiais metais įmonė pradėjo gaminti intermodalinę priemonę, tinkamą tiek sunkvežimiams, tiek traukiniams.

„Jei šiandien turite produktą, tai dar nereiškia, kad pirkėjams jos reikės rytoj“, – pabrėžė jis pramonės įmonių atstovams, kurie dalyvavo bendrovėje „Verslo žinių“ organizuotoje „Lean“ ekskursijoje.

Pasak jo, kaip turi atrodyti rytdienos gaminys, galima įžvelgti ES teisės aktuose arba naujose technologijose. Pavyzdžiui, jeigu pranešama apie savavaldžius arba autonominius sunkvežimius, gal reikia galvoti apie save sugebantį iškrauti kėbulą?

„Mes rengiame idėjų, smegenų šturmus“, – neslepia p. Petrauskas.

Be to, jis sako, kad viena – yra matoma arba nuspėjama ateitis, ir antra – tai, kas nematoma. Pavyzdžiui, galbūt, priekabų prekybos centrui nebereikės ir viską pakeis, pavyzdžiui, „barborų“ ir „uberių“ junginio paslaugos?

Kas dar labai svarbu – įsiklausyti į kliento norą, ko jam reikės. Jeigu jis turi revoliucinę idėją, gal reikia pabandyti ją įgyvendinti, kaip atsitiko su intermodaliniu transportu – „Schmitz Cargobull Baltic“ komanda kliento pageidavimu labai greitai tokį produktą sukūrė.

„Naivu tikėtis, kad sparčiai besikeičiančioje rinkoje su dabar gaminamu produktų būsime konkurencingi. Todėl inovacijose, produktų kūrime, procesuose, struktūroje ir tuo pačiu „Lean“ metodikoje yra tai, kas padeda mūsų darbuotojams būti išradingiems, kurti konkurencingą produktą. Tam reikalinga įmonės kultūra“, – aiškina vadovas.

Jis įspėja, kad daugelis įmonių, šiuo metu diegiančios „Lean“ pernelyg žavisi „blizgučiais“: „Lean“ lenta, grafikais, „šešėline“ lenta ir panašiais dalykais. Tačiau reikia galvoti apie vadybą, lyderių struktūrą, kuri skatintų žmones tobulėti, kolektyvo įtraukimą, galvoti, ar „Lean“ tampa įmonės filosofija, kuri padės laimėti konkurencinėje kovoje.