Lietuvos moksleiviai vėl laimėjo pasaulio viešojo kalbėjimo čempionatą

2018 05 07

Ir šiais metais „Lean.lt“ dėka penkios Lietuvos moksleivės, įveikusios daugiapakopę nacionalinę atranką, turėjo galimybę atstovauti Lietuvai pasaulio individualaus debatavimo ir viešojo kalbėjimo čempionate. Čempionatas vyko Pietų Afrikos Respublikoje, Keiptaune. Džiugu, kad geriausio kalbėtojo (tarp šalių, kuriose anglų kalba ne gimtoji) titulas vėl atiteko Lietuvos atstovei. Apdovanojimą iškovojo Beatričė Žemelytė.

Kiekviena iš keturių čempionato rungčių – puiki praktika, rimtas iššūkis. Įveikti jaudulį, nugalėti auditorijos baimę, savo kalba sudominti, įtikinti klausytoją (Persuasive/After Dinner Speech). Sugebėti per 2 minutes paruošti 3-5 minučių trukmės kalbą nurodyta tema ir ją pasakyti (Impromptu). Argumentais paremti ir apginti savo nuomonę debatuojant (Debating). Raiškiai, įtikinamai, perteikiant kūrinio nuotaiką perskaityti pasirinktą prozos ar poezijos ištrauką (Interpretive Reading). Neįkainojama patirtis būsimiems bet kokios srities profesionalams, visiems motyvuotiems ir tikslo siekiantiems jauniems žmonėms.

Kasmet vis kitoje šalyje vykstantis WIDPSC čempionatas – galimybė praplėsti akiratį, susipažinti su šalies kultūra, aplankyti žymias vietas, įgyti naujų draugų iš viso pasaulio. Vienas gražiausių pasaulio miestų – Keiptaunas: Gerosios Vilties kyšulys, Boulders paplūdimys, kur natūraliai gyvena pingvinai, stulbinanti panorama nuo Stalo kalno, svetingi šeimininkai, rūpestingos vadovės. Tai patys geriausi, gražiausi prisiminimai ir motyvacija būsimoms pergalėms!

Straipsnio autorius – Virginija Pakšienė