Honsha mokytojai Lietuvoje

Sammy Obara

Honsha“ vykdantysis direktorius Sammy Obara įsisavino Toyota gamybos sistemos principus ir padėjo ją diegti Toyota gamyklose Japonijoje, Brazilijoje, Venesueloje ir Jungtinėse valstijose. Jis mokė Lean principų daugybę konsultacinių kompanijų bei švietimo institucijų kaip Harvardas ir Stanfordas, taip pat dalyvavo humanitarinėse misijose Azijoje ir Afrikoje.

Per beveik 30 metų Lean patirtį Sammy padėjo daugiau kaip 350 kompanijų, vykdė projektus įvairiose sferose: nuo mokyklų, ligoninių iki karinių dalinių bei daugybėje kitų, dirbdamas įvairiose šalyse: Kinijoje, Meksikoje, Kanadoje, Indonezijoje, Brazilijoje, Japonijoje, Austrijoje, D.Britanijoje, JAV bei Lietuvoje.

Turėdamas technologijų vadybos lapsnį jis taip pat yra Lean Instituto akademinės bendruomenės narys ir Kalifonijos bendruomenės koledžų dėstytojas Pasaulinio strategijos valdymo studijoms. Sammy skaito atvirąsias Lean paskaitas Stenfordo Universitete ir San Diego valstybiniame universitete, bei buvo kviečiamas skaityti pranešimus konferencijose, kurias rengė Amerikos gamybos ir atsargų valdymo draugijos (APICS), Amerikos Produktyvumo ir kokybės asociacija (APQ), Amerikos kokybės draugija (ASQ).

Sammy laisvai kalba portugalų, ispanų, anglų kalbomis, taip pat moka japonų kalbą.

Darril Wilburn

Darril pradėjo studijuoti TPS/Lean sistemą vidinių Toyota mokytojų ruošimo programoje. Jis vystė ir diegė „Toyota way 2001“ metodiką didžiausioje Toyota gamykloje Šiaurės Amerikoje, bei dirbo su Toyota Institutu Japonijoje, diegdamas „Toyta Business Practice“ programą. Jis vadovavo pirmajam bandomajam pasaulinio lygio programos moduliui ir vedė mokymų sesijas Šiaurės Amerijos aukščiausio lygio vadovams.

Prisijungęs prie Honsha Darril turėjo galimybę dirbti su daugiau kaip 100 organizacijų įvairiose šalyse, tarp jų: JAV, Brazilijoje, Indonezijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Darril aktyviai dalyvauja šviečiamoje veikloje skaitydamas paskaitas ir darydamas pranešimus apie Lean principus konferencijose visame pasaulyje, bendradarbaudamas su:

  • „Harvardo verslo apžvalga“ (Harvard Business Review) – Lotynų Amerikoje, Čilėje, Ekvadore ir Meksikoje;
  • Abu Dhabi talentų konferencija;
  • JAV Vašingtono vastijos Lean seminaru;
  • Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko Lean konferencija;
  • ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu, Vilnius, Lietuva.

Darril laisvai kalba anglų kalba.

Carlos Fukamizu

Carlos turi daugiau nei 20 metų patirtį Lean srityje, kurios didžiąją dalį sukaupė Toyota organizacijoje. Po intensyvių asmeninio ugdymo kursų ir mokymų su aukščiausio lygio Toyota mokytojais Japonijoje ir Brazilijoje, jis vėliau vadovavo pokyčiams skirtinguose organizacijos skyriuose.

Carlos patirtis leidžia organizacijoms padėti įgyvendinti pokyčius įvairiuose versluose. Naudodamas savo tarptautines žinias jis vadovavo šimtams Kaizen sesijų ir vedė organizacijas įgyvendinant Lean.
Jis turi išskirtinę patirtį ir žinias, naudojant visus Lean įrankius ir technikas, labiausiai skirdamas dėmesį klientų muda (vertės nekuriančių procesų) mažinimui, kaizen (nuolatiniam tobulinimui), 5S (vizualiai darbo vietai), kanban (atsargų valdymui) ir PDCA (problemų sprendimui). Papildomai savo žinias gilino specialiuose Lean mokymuose Japonijoje ir Amerikoje. Carlos laisvai kalba japonų, anglų, ispanų ir portugalų kalbomis.

Bob Plummer

Bobo profesinę karjerą sudaro 15 metų patirtis pirmaujančiose organizacijose gamybos srityje, įskaitant darbą „Toyota“ ir „General Motors“ bendroje įmonėje NUMMI, taip pat 15 metų patirtis einant padalinio prezidento bei generalinio direktoriaus pareigas gamybos ir paslaugų bendrovėse.

Būdamas padalinio prezidentu ir generaliniu direktoriumi jis keliose įmonėse įgyvendino TPS/Lean. Vienas didžiausių jo tobulinimo projektų įgyvendintas pasaulinėje plastikines pakuotes gaminančioje įmonėje „Portola Packaging“, kurios metinė apyvarta siekia 200 milijonų JAV dolerių. Antrasis – automobilių detales gaminančioje įmonėje „Siegel-Robert Automotive“ (metinė apyvarta 450 milijonų JAV dolerių). Įgyvendindamas TPS/Lean ir Kaizen principus organizacijose jis orientavosi į vadovo vaidmens svarbą, prasmingus rodiklius, Kaizen įgūdžių ir gebėjimų kūrimą, organizacijos kultūros transformaciją ir lyderiavimo teisių suteikimą.

Kaip „Honsha“ vykdomasis direktorius Bobas dirba su klientais, kad galėtų pertvarkyti jų organizacijas ir išlaisvintų komandos narių žmogiškąjį potencialą, įtraukdamas juos į problemų sprendimo procesus, kurie būtini, norint kuo tiksliau atitikti klientų lūkesčius dėl tiekimo laiko, kokybės ir produktų bei paslaugų kainos. Šių rezultatų jis siekia sutelkdamas dėmesį į organizacinių gebėjimų stiprinimą ir įgyvendindamas tokius principus bei praktiką, kurie kuria nuolatinio tobulinimo kultūrą. Šiuo metu jis daugiausia dėmesio skiria gamybos, sveikatos priežiūros sritims ir darbui su vyriausybės sektoriumi.
Bobas turi Keteringo universiteto pramonės inžinerijos bakalauro diplomą ir Harvardo verslo mokyklos magistro laipsnį.

Lando Nishida

Lando sukaupė 14 metų Lean eksperto ir konsultanto praktiką. Jis yra Lean akademijos Portugalijoje viceprezidentas ir vienas iš steigėjų. Taip pat dalyvauja Lean instituto Prancūzijoje veikloje kaip vyresnysis patarėjas ir projektų vadovas. Savo profesinės karjeros metu mokė vadybininkus ir diegė Lean principus tokiose srityse kaip gamyba, sveikatos priežiūra ligoninėse, administravimas ir paslaugų sektorius daugiau kaip 30 šalių Pietų Amerikoje, Europoje ir Azijoje.

Sidney K. Satake

S.Satake sukaupė daugiau kaip 10 metų Lean patirtį. Įgijęs inžinieriaus specialybę ir vadybos magistro laipsnį jis 6 metus dirbo Toyota organizacijoje Brazilijoje kokybės užtikrinimo srityje. Būdamas plieno lakštų ir cheminių medžiagų specialistu žinias S.Satake gilino Toyota pagrindinėje būstinėje ir Kentukio padalinyje, JAV. Jis sukūrė žaliavų kokybės užtikrinimo sistemą, valdant informaciją tarp tiekėjų ir Toyota gamyklų Brazilijoje ir Argentinoje ir numatant korekcines priemones, bei galimybes gerinti žaliavų kokybę.

Leonardo T. Yoshida

L. Yoshida yra diplomuotas mechanikos inžinierius, įgijęs MBA laipsnį. TPS/Lean patirtį jis sukaupė daugiau, nei 15 metų dirbdamas Toyota Brasil organizacijoje.

Jis vadovavo gamybos bei darbų saugos ir aplinkosaugos projektams ir tapo technikos skyriaus vadovu. 2 metus praktinius įgūdžius  L. Yoshida vystė Toyota organizacijoje Japonijoje. Jis  koordinavo Lean diegimą EATON, bei kitose organizacijose Lotynų Amerikoje ir Europoje, taip pat ir Lietuvoje.

L. Yoshida kalba portugalų, anglų ir japonų kalbomis.