Pažintis su „Lean“ ištakomis Japonijoje

2013 05 30

„Lean.lt“ ekspertas V. Petraitis turėjo unikalią galimybę iš arti susipažinti su „Toyota“ gamybos sistema, tapusia „Lean“ vadybos pamatu. Kelionė į Japonijoje įsikūrusią „Toyota“ gamyklą – „Honsha“ rengiamos „Lean“ aukščiausio lygio vadovų ugdymo programos dalis.

„Metodikos ir filosofija, kuriomis vadovaujamės Lietuvoje lygiai taip pat efektyviai taikoma už tūkstančių kilometrų, vienoje pažangiausių pasaulio įmonių. Tai dar labiau sustiprino įsitikinimą, kad konsultuojamas įmones kasdien bandome nukreipti teisingu keliu“, – įspūdžiais dalinasi V. Petraitis.

Kelionės į „Lean“ gimtinę metu dalyviai taip pat galėjo tiesiogiai pasisemti patirties iš buvusių „Toyota“ vadovų atvirose diskusijose. Lietuvos įmonėse, kurias konsultuoja „Lean.lt“ ekspertai, taikomi tie patys principai kaip ir „Toyota“ korporacijoje, tačiau didelėse tarptautinėse organizacijose visa tai per dešimtmečius jau įskiepyta pačioje organizacinėje kultūroje. Aplankytame „Toyota“ filiale dirba 25000 darbuotojų iš kurių kiekvienas kasmet įgyvendina po 20 idėjų. Lietuvos įmonių praktikoje kol kas geriausias pasiektas rezultatas – keturios per metus įgyvendintos idėjos vienam žmogui. Tačiau reikia atsiminti, jog Japonijoje ši sistema taikoma ir nuolat tobulinama jau daugiau nei pusę amžiaus. Lietuvos įmonės turi daug erdvės tobulėjimui, o vadovaujantis gerosiomis praktikomis ir perimant ją iš pavyzdinių pasaulio organizacijų, tai padaryti kur kas lengviau.

Šių metų lapkritį suplanuota dar viena kelionė į „Toyota“ filialą Japonijoje, kur su „Lean“ ištakomis bus supažindintas kitas vadovų iš viso pasaulio kolektyvas.